Ubytovanie Štúrovo

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka

Kúpalisko sa nachádza v príjemnom prostredí údolia na rozhraní Podunajskej nížiny a Štiavnických vrchov a je vzdialené asi 6 km od mesta Levice, neďaleko dedinky Kalinčiakovo smerom na Šahy. V areáli rekreačného zariadenia nájdete veľa možností ako stráviť vydarenú dovolenku. Ako základ slúžia 4 bazény s teplotou vody 25°C , a to plavecký bazén (50m, hĺbka 170-200cm), rekreačný bazén s vodným hríbom a kĺzačkou (50m, 60-190 cm), detský bazén (25x12 m, 120-130cm), bazén pre deti do 6 rokov (16x8 m, 30 – 40 cm).

Okrem bazénov môžete na kúpalisku nájsť nový tobogan, tenisové kurty s umelou trávou, minigolf, basketbalové a volejbalové ihrisko. V priestoroch campingu si môžete zahrať plážový volejbal, streetball, obrie šachy, ruské kolky a stolný tenis s umelým osvetlením až do 22:00 hod. Cez areál preteká potok Sikenica, ktorý pramení v Štiavnických vrchoch a spolu s množstvom zelene dotvára prírodný charakter kúpaliska.

OKOLIE KÚPALISKA: Zo zaujímavostí v okolí sa oplatí navštíviť zrúcaniny Levického hradu z konca 13.storočia, v areáli ktorého sa nachádza Tekovské múzeum so stálou expozíciou (história hradu). Okrem iného stojí za návštevu aj románsky kamenný kostolík z 12.storočia v neďalekom Kalinčiakove, skalné obydlia v Brhlovciach (10km), pamätnú izbu F.Schuberta v Želiezovciach (cca 25 km), Banskú Štiavnicu a okolie – historické centrum, banské expozície, múzeum Antol, horské jazero Počúvadlo a Richňavské jazerá (cca35 km), vodný mlyn Bohunice (20km), termálne kúpalisko Santovkavoda je vhodná na liečbu nervových chorôb a liečbu srdcového reumatizmu (14km), pamätník protifašistických bojov a rozhľadňa na vrchu Vápnik (Šiklóš, 274m n.m.), ktorý sa nachádza len štyri km od kúpaliska a ponúka veľmi pekný výhľad do širokého okolia.

Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky